Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Kilkanaście worków śmieci zebrali uczniowie trzech puławskich szkół podstawowych - SP2, SP4 oraz „Klasyka”, którzy w poniedziałek wzięli udział w akcji sprzątania Parku Czartoryskich. To już ósma edycja tej corocznej, ekologicznej akcji.
Próbki pobrano po tym, jak kilka tygodni temu na Krznie i Piszczance pływały ławice śniętych ryb. Teraz sprawą zajmuje się policja.
Może masz zbędne drzewo? Uczniowie z podstawówki sadzą las i przyjmą każdą najmniejszą sadzonkę. Gatunek nie gra roli. To konkursowy projekt, który ma zwracać uwagę na problemy ekologii, ochrony środowiska i przeciwdziałania zmianom klimatu
Działaj na rzecz zrównoważonego życia - to hasło, pod jakim pracują ostatnio uczniowie Prywatnego Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Lublinie.
Jeśli sadzimy drzewa, to wybierajmy te miododajne – apeluje do urzędników radny powiatu radzyńskiego, Zbigniew Smółko (RaSiL). Z kolei, starosta Szczepan Niebrzegowski (PiS) zauważa, że nie wszystkie gminy są chętne do nasadzeń zastępczych.
Pozostawienie hałdy pogórniczej spontanicznym procesom przyrodniczym skutkuje wysokim poziomem wskaźnika „nowości biologicznej”. Jest on trzydziestokrotnie wyższy od zaobserwowanego w lasach poza terenami pogórniczymi – odkryli polscy naukowcy.
Odpady zmieszane stanowiły prawie połowę wszystkich odpadów zbieranych w zeszłym roku z terenu miasta. Dowiadujemy się tego z corocznego rozliczenia składanego obowiązkowo przez władze Lublina. Co jeszcze mówią liczby o naszych śmieciach?
Trzeba zmienić prawo – alarmuje Najwyższa Izba Kontroli po sprawdzeniu tego, jak Lublin i inne miasta troszczą się o swoje obszary zieleni. – Przepisy nie chronią ich przed zabudową – stwierdzają kontrolerzy.
„Spalarnie odpadów to temat ciągle kontrowersyjny. W tym procesie tracimy cenne surowce i wytwarzamy jednocześnie kolejne kłopotliwe odpady” – czytamy w opinii kraśnickiego sanepidu w sprawie planowanej w mieście inwestycji. Z negatywnej opinii PSSE cieszą się przeciwnicy zakładu. A inwestorzy i ich współpracownicy „wnikliwie zapoznają się z treścią” dokumentu.
Biała Podlaska stawia na ekologię i pyta uczelnię o wskazówki. Samorząd podpisał właśnie porozumienie o współpracy z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wspólne działania obejmą m.in. badania nad transportem miejskim.
Czynne substancje pochodzące z farmaceutyków są obecne w rzekach i stwarzają ryzyko dla środowiska oraz zdrowia człowieka – wynika z badania przeprowadzonego w 70 miejscach lejkowatego ujścia Odry.
Przy ul. Metalurgicznej może powstać spalarnia odpadów komunalnych. Do inwestycji za 300 mln zł przymierza się lubelska spółka Kom-Eko, która kompletuje niezbędne jej dokumenty. Zamierza wytwarzać ze śmieci energię cieplną i elektryczną.
Na początek 120 sadzonek drzewek ozdobnych, owocowych i kwitnących, w jesiennej odsłonie akcji drugie tyle, a poza tym warsztaty ekologiczne i konkursy – tak ma wyglądać projekt „Zielone Płuca dla Rowerzystów” realizowany przez Rotary Klub Zamość we współpracy z magistratem.
Terenowy wydział Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Kazimierzu Dolnym zostanie zlikwidowany. Pracownicy protestują i interweniują w centrali w Warszawie.
Rozmowa z dr Darią Sikorską, z Katedry Teledetekcji i Badań Środowiska SGGW, współautorką badania potencjału miejskich nieużytków.
Ponad 500 drzew zamierza wyciąć wojsko z terenu jednostki przy Wyścigowej. W ich miejscu mają powstać garaże. W zamian za usunięte drzewa armia ma posadzić 400 innych, w przeciwnym razie będzie zobowiązana zapłacić miastu ponad 1,2 mln zł kary.
Na początku maja powinno się skończyć urządzanie ogrodów deszczowych zakładanych przez miasto w miejscach tworzących się rozlewisk. W planie są już kolejne takie miejsca, gotowe są nawet ich projekty.
Próbowały już inne spółdzielnie w Polsce, ale uda się dopiero w Rykach. Dzięki zainstalowaniu na dachach bloków paneli fotowoltaicznych mieszkańcy mają mieć tańszy prąd. Nawet o 20 procent.
Nawet sami projektanci nie bardzo wierzyli, że to realne. Pszczela Wola w powiecie lubelskim ma się zmienić w nowoczesne centrum badawcze i produkcyjne, rozwijające "zieloną" gospodarkę. Wiemy, jak może wyglądać to pionierskie przedsięwzięcie
Duzi gracze, potężne fuzje i poważna polityka w tle – tak dziś wygląda rynek żywności. "Zamknęliśmy zwierzęta w budynkach, a rośliny na pasze uprawiamy w monokulturach na drugim końcu świata. Ten system jest chory".
Gdy ropuchy w miłosnym amoku pędzą prosto pod koła rozpędzonych aut uratować je może tylko kilka rzeczy. Uważny kierowca, który zatrzyma się i przeniesie płaza. Siatka, która nie pozwoli im wejść na ulicę. I urzędnik lub wolontariusz, który zajrzy za siatkę i do wkopanych w ziemię wiader zanim zwierzęta się ugotują.
Nowa roślinność oraz ławki mają się pojawić w kilkunastu miejscach na terenie miasta. Dzisiaj ogłoszone zostały zwycięskie pomysły nowej edycji „Zielonego Budżetu”.
Co piąty Polak przyznał, że zdarzyło mu się wyrzucać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny do śmietnika. Tymczasem elektrośmieci to grupa odpadów, która – zaraz po plastiku – stanowi ogromne zagrożenie dla środowiska.
Zielone Płuca dla Rowerzystów – tak zatytułowany jest projekt, który wspólnie z partnerami zrealizuje w ciągu najbliższych miesięcy Rotary Klub Zamość. W planach jest sadzenie drzew i krzewów, organizacja miejsc odpoczynku dla cyklistów, ale też konkurs dla przedszkolaków i edukacja ekologiczna młodzieży oraz seniorów.
Ani policja, ani służby ochrony zabytków nie stwierdziły naruszenia prawa w parku na Węglinie. Jego sąsiedzi mówią, że wycinano tutaj drzewa, czemu zaprzecza właściciel terenu. Konserwator zabytków przypomniał mu o tym, że nie należy prowadzić prac niepokojących ptaki w okresie lęgowym.